Aula Galéria I 2024. augusztus 16 - szeptember 14.
A szegedi papucs rövid története „Szeged városának egyik világhírű különlegessége a papucs. Szegeden a török hódoltság alatt papucsosok is dolgoztak. Bizonyosra vehető, hogy a papucs viselet már e kortól elkezdődött és azóta is él, megszakítás nélkül. A XIX. sz. elején még nincs különálló papucsos ipar, a szegedi papucsosok emlékezete szerint, iparuk az 1850-es évek táján különül el a régi, nagy múltú csizmadia mesterségtől. Szeged városának a XIX. sz. -ban meginduló és az 1879. évi nagy árvíz után teljesedő kikövezésével indul meg a mesterség virágzása. Hiszen az előtt az utakat borító feneketlen sár miatt az asszonynépek is csizmában, bocskorban jártak.” (Idézet: Bálint Sándor Csongrád-megyei füzetek 12. szám - A szegedi papucs. Szeged 1955)
2015. április 24. "A szegedi papucs bekerült a Magyar Értéktárba a Hungarikum Bizottság mai döntése alapján" - jelentette be Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter, a Hungarikum Bizottság elnöke.
2018. szeptember 15. A szegedi papucs készítésének és viselésének élő hagyománya felkerült az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Nemzeti Jegyzékébe.
Bővebben: www.szegedipapucs.info
Helyszín: Városi Könyvtár és Közösségi Ház - Aula Galéria 2310 Szigetszentmiklós, Tököli út 19.